Lityum İyon Akülü Forklift

Üretim ve ticaret çalışmalarında, bazen insan gücünün yetmediği durumlar vardır. İnsan gücünün yetmediği noktada devreye giren forklift teknolojisi, üretim, taşıma, yükleme, boşaltma ve istif konularında pratik sonuçlar ortaya koymuştur. Seri üretim planlaması yapan pek çok sektörde bazı noktalarda iş makineleri çok önemli görevler üstlenir. Bu makinelerin en başında forkliftler gelir. Depo ve sevkiyat başta olmak üzere üretimin tüm alanlarında forklift kullanmak büyük bir gerekliliktir.
Mazot ve elektrikle çalışan forkliftler arasında tercih yapmak gerekirse, lityum akülü forklift her yönden avantajlı bir seçenek olacaktır. Yüksek tonajlı ve güçlü iş makineleri lityum akü teknolojisi ile pratik ve tasarruflu sonuçlar ortaya koymuştur. Çok kullanışlı olan bu araçlar;

 • Depoya ürün indirmede
 • Ürünleri depo raflarına dizmede
 • Departmanlar arası yarı mamul taşımada
 • Tamamlanan ürünleri sevkiyat alanına taşımada, raflara dizmede ve araca yüklemede
 • Lityum Akü Forklift Nedir? Lityum Akü Forklift Özellikleri

  lityum akü forkliftElektrik enerjisi doğada bulunan en çevreci ve geri dönüşümü olan bir enerjidir. Temiz ve kullanışlı enerji ile çalışan sistem ve makineler bundan sonraki süreçte daha çok tercih edilecektir. Akülü forkliftlerin çok hızlı gelişmesi sayesinde bu alanda yüksek tonajlı iş makineleri hayatımıza girmiştir. Bugün;

 • Fabrikalarda
 • Ambarlarda
 • Depolarda
 • Şantiyelerde
 • Limanlarda
 • Lojistik ve nakliye firmalarında
 • Özel hizmetlerde
 • Bu teknoloji ve kullanışlı araçlar kullanılıyor. Kolay şarj olan ve şarj olduğu zaman uzun süre kullanılan lityum akü forklift yakıt yönünden ekonomik bir fırsat sağlıyor. Bu kaliteli forkliftler çalışma hayatında çok önemli görev alıp en ağır ürünleri taşımak durumundadır.

  Lityum Nedir? Lityum Elementinin Özellikleri Nelerdir

  Yumuşak alkali metaller içinde bulunan lityum elementi 1A gurubunun 2. Periyodu içinde yer alır. Bu elementin yoğunluğu 0.59 olup, özgül ağırlığı 6.911 olarak demirden daha hafif bir element olarak karşımıza çıkar. Keşfedildiği 1817 yılından beri, bu gümüş beyaz renkli element pek çok sektörde hammadde olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise bu elementin akü yapımında daha verimli sonuç ortaya koyduğu görülmüştür. Yeryüzünde çok fazla lityum madeni yoktur. Dünyada bulunma oranı ise % 0.0007 olarak tahmini şekilde ölçülmüştür. Lityum elementinin sahip olduğu özellik ve avantajlar daha verimli ve güçlü akülerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Jel akülerle lityum akü mukayese edildiğinde bu kaliteli akünün daha yüksek enerjiye sahip olduğu görülmüştür. Jel akülere göre lityum akü;

 • Güçlüdür
 • Uzun ömürlüdür
 • Tasarrufludur
 • Kullanışlıdır
 • Daha çabuk şarj olur
 • Bu özelliklere bakıldığı zaman gelişmiş iş makine üretici firmaların tercih nedenini anlamak daha kolay olacaktır.

  Lityum İyon Akü

  lityum akülü portifElektrik enerjisi yakın gelecekte fosil yakıtlarının yerini tamamen alacaktır. İlk başlarda mazot ve benzin gibi yakıtlarla çalışan araçların çok daha güçlü olduğunu biliyoruz. Zaman içinde geliştirilen teknoloji önce forklift teknolojisinde fark yaratmıştır. Şimdi insanlar akü ile çalışan bir makinenin tonlarca ağırlık kaldırdığını çok iyi biliyor. Üretim ve ticaret gibi en olmazsa olmaz konularda güçlü iş makineleri her zaman önemli bir değer olmaya devam edecektir. İnsan gücü ancak belli bir noktaya kadar gelebilir. Forkliftler ise gücünün yanı sıra, dengeli kaldırma, düzgün istif ve seri hizmet konusunda inanılmaz işler başarmaktadır.
  Lityum iyon akü devreye girdiği günden beri teknolojinin ne şekilde ilerleyeceğinin şifrelerini vermiştir. (HES) Barajlar, Rüzgârgülleri ve güneş tarlaları gibi temiz ve dönüşümlü enerji üretme yöntemleri gelecekteki tercihlerimiz hakkında bilgi vermektedir. Teknik ve güç özellikleri artan forkliftler kaçınılmaz şekilde insanlığın geleceğini oluşturmaktadır. Kalite olarak çok üst düzeyde karşımıza gelen bu iş makineleri aslında ekonomik ve uzun ömürlü bir alternatifi karşımıza çıkarmıştır. Pek çok sebeple insanların, girişimcilerin, işletmelerin ve kurumsal yapıların bu makineleri tercih etmesi büyük bir sorunluluktur.
  Tasarruflu enerji ve çabuk şarj gibi avantajlar üretimde göz ardı edilmeyecek avantajlardır. Çok fonksiyonlu ve kolay kumanda avantajlı olan bu makineler çok ses çıkarmadan oldukça fazla görev üstlenir yerine getirir. Yüklü bir aracı boşaltmak ya da boş bir aracı yüklemek sadece birkaç dakika alır. Zamanla yarışan işletmelerde bu pratik ‘’Yükleme-Boşaltma-İstif’’ aracı sadece zamandan kazandırmakla kalmaz ürünlerin zarar görmesini önler. Lityum iyon akü gibi çok avantajlı ve tasarruflu teknoloji firmaların her zaman kazançlı çıkmasına yardımcı olur.
  Bazı ürünler palet üzerinde taşınırken makara ve farklı şekillerde ambalajı yapılmış ürünler kolayca indirilir, kolayca yüklenir. Operatörlerin gelişimi ve kaliteli araçların tercihi sayesinde zor görünen işler çok kolay bir şekilde halledilir. Tekrardan doldurma özelliği olan bu kaliteli sistem çalışmadığı zaman ise çok yavaş güç kaybı yaşar. Bu akü ile çalışan forkliftlerin tercih edilmesinin çok fazla sebebi bulunmaktadır.

  Lityum Akülü Forklift Modelleri

  lityum akü forklift avantajlarıİş makineleri endüstriyel gelişimde her zaman en önemli görevi üstlenir. İnsanların gücünün yetmediği yerde bu teknoloji devreye girer ve çok sayıda insanın çalışması için malzeme tedarik ve taşıma işlemini üstlenir. Yüksek ve çok katlı raflar alandan tasarrufa destek verir. Yerinden dahi kımıldaması zor ürünler lityum akülü forklift modelleri ile üst raflara düzgün şekilde yerleşir. İhtiyaç duyulduğunda aynı malzemelerin üst raflardan emniyetli şekilde inmesi yine bu kaliteli makinelerle mümkün olur. Çalışma ve iş performansını çok olumlu etkileyen bu teknolojiler, güvenilir firma ve uzman servis desteği ile alıcılara çok büyük avantajlar sağlar.
  Tertipli depolar, düzenli işe alanları ve yükleme kolaylığı sağlayan sevkiyat alanları için bu teknolojiden faydalanmak gerekir. Standart kaldırma düzeneği, ergonomik bir kontrol mekanizması, bu araçları çok özel kılmaktadır. Operatörlerin çok tecrübeli ve gerekli eğitimi mutlaka almış olması gerekir. Kusursuz sisteme sahip olan bu araçlar, enerji-performans bağlantısı ile çok ideal bir tercih olduğunu insanlara göstermiştir.
  1.5-2.0 ton, 2.5-3.5 ton, 4.0-5.0 ton ve 5.0-25.0 ton aralığında kaldırma kapasitesi olan akülü forklift modelleri, dünya standartlarında bir fırsat ve imkâna ulaşmanız için size fırsat veriyor. Güçlü ve kullanışlı yapıya sahip olan bu kaliteli araçlar çalışma ve iş performansını en iyi noktaya taşımaktadır. Taşınan malzemelerin maddi boyutunu da düşünmek gerekir. Yeterli güç kullanılmadığı ve gerekli durumda forklift kullanılmadığı zaman ürünlerin zarar görme ihtimali oldukça yüksektir. Oysa güçlü bir forklift, ürünü indirme, istifleme ve yükleme konusunda sorunsuz bir hizmet sağlayacaktır. Hammadde, yarı mamul ve tamamlanmış ürünlerin zarar görmemesi için forklift kullanmanın çok büyük gereklilik olduğu kabul edilmelidir.
  Lityum akülü forklift çok seri çalışabilen faydalı bir iş makinesidir. Mesai saatinde forkliftin tüm enerjisini ve gücünü kullanabilirsiniz. Kolay şarj olabilen yapısı ile paydos zamanlarında akü şarjını hızlı bir şekilde gerçekleştirmek mümkün olur.

  Lityum Akü Forklift İle Size En İyi Fırsatı Sunuyoruz

  çevre dostu forkliftİhracat oranları ve üretim rakamları artarken bunda teknolojinin payı büyüktür. Sistemli ve programlı çalışma ile çok güç harcamadan çok iş yapmak söz konusudur. Lityum elementinin özelliğinden fayda sağlanarak yapılan lityum akü forklift ortaya kusursuz makineler çıkarmış ve ağır yükler bu makinelerle kaldırılmış-taşınmıştır. İstifleme kabiliyeti çok verimli seviyede olan araçlar, üretim, ticaret, nakliye ve inşaat sektöründe çok sağlıklı çözümler üretmiştir.
  Forklift ihtiyacını karşılamanız için ülkemizde karşınıza çıkan sonuç ve fırsatlar çok önemlidir. Randımanı yükseltip güç ve enerjiden tasarruf etmek adına lityum akü forklift herkese güvenle tavsiye edilir. Performans artışı hesaplayan işletmeler için bu kaliteli teknoloji her bakımdan uygundur. Hiçbir sektöre bağlı olmadan işi sadece forklift kiralamak olan firmalar var. Operatörü de içinde olmak üzere bu alanda kiralık hizmeti veren firmalar ekonomik bir forklift alıp ekonomik enerji kullanımı ile hatırı sayılır kazançlar elde edilir. Şunu unutmayın ki ağır olup zarar görmeden inmesi ya da yüklenmesi gereken ürünler çok değerli olabilir. Bu değerleri korumak için güçlü ve tasarruflu araçlar iş başındadır.

  İmow Lityum Forklifti Kaliteli, Ekonomik Ve Avantajlı Teknoloji

  yeşil forklftForklift dediğimiz zaman özellikle son dönemde Çin’de yapılan büyük yatırımlar akla geliyor. Lityum akü teknolojisinin tasarruflu ürünleri muadili olan örneklere nazaran kullanışlı ve uygun fiyatlı olarak karşınıza gelmiştir. Lityum iyon akü teknolojisinin bu önemli örneği firmamızın sağlamış olduğu imkânlar forklift almayı düşünen müşterilerimiz için mükemmel fırsatlar yaratmıştır.
  Dizel şasi ile artık sadece düz zeminlerde değil engebeli zeminlerde akülü forklift avantajlarına sahip olabilirsiniz. Standart dengeleyici özelliği ile arka kısımda bulunan ağır döküm bölüm 3 tona kadar olan ağırlıkların kolayca kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. İMOW lityum forklifti, EP Equipment tarafından üretilen lityum akü teknolojisi ile karşınıza geliyor. Operatör için kullanım ergonomisi sağlayan model ile saatler süren mesaide dikkatin dağılmasını önler ve kaza riskini çok azaltır. Kumanda kolları ve pedalların tasarımı sayesinde mesai sonunda işe yeni başlamış gibi kullanım imkânı sağlar.
  Şarjı kolay bir akü ve bakımı kolay bir forklift sayesinde doğru ürün ve avantajlı bir alışveriş fırsatı sizi bekliyor. Çok emek verilerek geliştirilmiş elektrik motoru masrafsız ve bakım istemeyen yapısı ile bu araç için en doğru tercih olarak karşınıza gelmiştir. Her yönden değerlendirilen ve geçer not alan bu iş makinesi, çalışma şartlarınızı daha da geliştirip size önemli katkı sağlayacaktır. Firmamız sadece ürün satışı ile değil servis hizmeti ile de size her zaman yardıma hazır olacaktır. Burada size sunduğumuz ICE serisi elektrikli ürün modeli çok özel ve farklı özelliklerle donanımlı hale gelmiştir. Çok yönlü gelişmeleri gördüğünüz ürün bundan sonraki süreçte gelişmesi planlanan forklift modelleri hakkında fikir vermektedir.
  Motor emisyon normları ayarlanırken buradaki amaç insanları zora sokmak değil doğayı korumaktır. Elektrikli teknolojiler ise bu konuda fosil yakıt kullanan teknolojilere göre çok avantajlıdır. İmow lityum akülü forklift ile buradaki tercihiniz sadece sizin için değil dünya için de iyi bir çözüm oluşturacaktır. Eğer ürünümüzü tercih ederseniz, bu tercih, ekonomik, avantajlı ve çevre dostu bir tercih olacaktır. Aşırı gürültü ve hava kirliliği yaratmayan ürünlerimiz endüstriyel alanda sizin gelişiminize çok önemli fayda sağlayacaktır. Eşsiz ve gelişime açık bir teknolojiden istifade edip daha hesaplı ve seri çalışma fırsatı bulabilirsiniz.

  Copyright © 2019-2024 Loft Makina Ticaret LTD.ŞTİ. All rights reserved. | Mescit Mah. Demokrasi Cad. Birmes San. Sit. B1 Blok, No: 3S/16, TUZLA - İSTANBUL