Platform kiralama fiyatları

makaslı platform kiralama fiyatları istanbulPersonel Yükseltici Platformlar her geçen gün daha fazla sektörde adından söz ettiriyor. Makaslı platform olarak adlandırılan bu iş makinaları özellikle sanayinin geliştiği ülkelerde zamandan, enerjiden, paradan tasarruf etmek isteyenlerin işine yarıyor. İcat edilme gerekçeleri ulaşılması zor, yüksek yerlere personellerin güvenle ulaşmasını ve konforlu şekilde çalışmalarını sağlamak olan makinalar artık görevleri dışındaki alanlarda da yer buluyor. Boyama, temizlik, onarım, rafa eşya yerleştirme gibi pek çok farklı uygulama ile gerek kamu gerekse özel sektörde tercih ediliyor.
Hemen her sektöre hitap edebilen platform manlift çeşitleri satın alınarak temin edilebilse de makine fiyatlarının yüksek olmasından dolayı çoğu zaman satın almak yerine kiralamak daha uyguna gelmektedir. Platform kiralama fiyatları pek çok etkene göre değişse de maliyet açısından daha avantajlı olmakta, şirketler, kurumlar için geniş kullanım imkânı sunmaktadır.
Her ne kadar platform kiralama fiyatları bu iş makinalarını tercih etmeyi düşünenlerin ilk merak ettikleri konulardan birisi olsa da daha da önemlisi doğru makinayı seçebilmek. Çünkü platformların pek çok çeşidi bulunuyor ve her birisinin kullanım yeri, kapasitesi, yükseklik özelliği farklılık gösteriyor. Dolayısıyla öncelikle dikkat etmeniz gereken ihtiyacınıza uygun platformu seçmek oluyor.

Platform Kiralama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

makaslı platform kiralamak istanbulPlatform kiralama fiyatları birçok etkene göre değişir. Fiyatları etkileyen faktörlerin başında işin ne kadar yükseklikte yapılacağı gelir. Çünkü yükseklik arttıkça makinaların sahip oldukları özellikler ve teknolojiler artar. Özelliklerin ve teknolojilerin artması beraberinde maliyetleri arttırır. Örneğin 8 metre yüksekliğe erişebilen makaslı platform ile 20 metre yüksekliğe erişebilen makaslı platform arasında hem işleyiş hem de teknolojik donanım açısından fark vardır. Metrajların artması güvenlik önlemlerinin de aynı oranda artmasını gerektirir. Koruyucu önlemlerdeki artış platforma ek maliyet getirdiği için bu da platform kiralama fiyatları hususunda artışa yol açar.
Bütün kiralamalarda olduğu gibi platform kiralamalarında da fiyatlar üzerinde belirleyicilerden bir diğeri kiralama süresi olmaktadır. Bir günlük platform kiralama fiyatı ile bir aylık platform kiralama fiyatının aynı olması beklenemez. Fakat genel ücretleri bakımından uzun soluklu kiralama maliyetleri birim bazında daha uyguna gelir. Bu yüzden ihtiyacınız bir ay, altı ay, bir yıl gibi daha uzun sürelerde ise bu yönde kiralama yapmanız daha makuldür. Platform kiralama fiyatları hususunda bir diğer belirleyici personel yükseltici platform çeşididir. Platformlar kendi içinde makaslı platform, sepetli platform, örümcek platform, dikey platform, eklemli platform, paletli platform, araç üstü platform, teleskopik platform, kırmalı platform gibi pek çok gruba ayrılır. Yine her grubun kendi içinde alt kategorileri vardır. Mesela makaslı platformlar akülü ve dizel olmak üzere motor çeşidine göre ikiye ayrılır. Dar şasi, geniş şasi, kendinden yürüyüşlü mini makaslı, yarı otomatik mini makaslı modeller vardır. Yine teleskopik manliftlerin akülü teleskopik manlift ve dizel teleskopik manlift modelleri bulunur. Her bir makinanın fiyatı farklı olduğu için platform kiralama fiyatları da farklılık gösterir.
Bir diğer belirteç operatördür. Platformlar uzman operatörler tarafından kullanılır ve makine yanında operatör de kiralanacaksa ek maliyet karşınıza çıkar. Bazı makinalar operatörsüz kiralanabilirken bazılarında operatörsüz kiralama mümkün olmamaktadır.

Platform Kiralamanın Avantajları

makaslı platform günlük kiralama fiyatPlatform kiralama pek çok avantaj sağlar. Bunların bazılarını şöyle sıralamak mümkündür:

 • Personel Yükseltici Platformlar pahalı makinalardır. Fakat kiralama yöntemi ile sermaye bağlamadan ya da herhangi bir kredi çekmeye gerek kalmadan makinaya sahip olabilirsiniz.

 • İş yoğunluğunuz her zaman aynı olmayabilir. Sürekli olarak platforma ihtiyacınız olsa da bazen birden fazlasına gerek duyabilirsiniz. Kiralayarak dilediğinizde arttırabilir, dilediğinizde azaltabilirsiniz.

 • Platformların düzenli bakımları ve yedek parçaları da ek maliyet doğurur. Oysa kiralama seçeneği sayesinde bunlara gerek kalmaz.
 • Onarım, bakım gibi durumlarda sürpriz rakamlarla karşılaşmazsınız.
 • Bakımları ve servisleri düzenli yapılacağından daima bakımlı makinalarla çalışır, iş kaybını en aza indirirsiniz.
 • Kendinden yürüyüşlü ile fazla personel istihdamına gerek kalmaz ve işçi harcamalarından tasarruf edersiniz.

 • En Uygun Fiyatlarla Platform Kiralama

  Platformlar başta inşaat sektörü olmak üzere bakım, onarım, temizlik, kargo, depolama gibi pek çok alanda kullanılabilir. Yüksek iş güvenliliği ve iş verimliliği sağlar. Firmamız da yıllardır bu alanda en uygun kiralama fiyatları ile hizmetlerine devam etmektedir.

  Copyright © 2019-2023 Loft Makina Ticaret LTD.ŞTİ. All rights reserved. | Mescit Mah. Demokrasi Cad. Birmes San. Sit. B1 Blok, No: 3S/16, TUZLA - İSTANBUL